fot. pixabay.com
Od 15 kwietnia w Centrum Zdrowia Salus przy ulicy Zielonej będzie można zaszczepić około pięciuset osób dziennie. Miasto rozważa utworzenie kolejnych punktów w szkolnych salach gimnastycznych.

O szczegółach przedsięwzięcia opowiedziała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska: - W tych punktach oczywiście wymagana jest obecność lekarza, dlatego podjęliśmy współpracę z kliniką Salus. Udostępnimy naszemu partnerowi dwa duże namioty, gdzie będą prowadzone szczepienia. Punkt będzie znajdował się na terenie ośrodka zdrowia przy ulicy Zielonej. Przewidujemy, że dziennie będzie w nim można zaszczepić 500 osób. Akcja będzie prowadzona siedem dni w tygodniu.

W Słupsku masowy punkt szczepień będzie funkcjonował także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

- Identyczne usługi, ale w mniejszej skali świadczą również miejskie przychodnie. Dodatkowo chcemy uruchomić dwie kolejne tymczasowe placówki na terenie szkolnych sal gimnastycznych - przy ulicy Banacha oraz w centrum miasta przy słupskim „Mechaniku”. Trwają konsultacje w sprawie przydzielenia personelu do tych punktów. Od ich wyniku zależy ostateczna decyzja w tej sprawie. W Słupsku niestety brakuje bowiem pracowników medycznych - dodała prezydent miasta.

Tadeusz Wardziak, zastępca dyrektora w Centrum Zdrowia Salus podkreślił na naszej antenie, że placówka także poszukuje nowych pracowników: - W celu zapewnienia funkcjonowania punktu przez siedem dni w tygodniu musimy zatrudnić dodatkowy personel. Potrzebujemy głównie pielęgniarek oraz ratowników medycznych.

Masowy punkt szczepień przy Centrum Zdrowia Salus ma zostać przygotowany do 15 kwietnia. Podobne miejsce powstanie także w gminie Słupsk - w hali sztucznego lodowiska w Redzikowie.

Więcej w poniższym materiale.

jż/mt

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego