W 25. kolejce II ligi podopieczni Kamila Sochy przegrali u siebie z Garbarnią Kraków 1:2.

Garbarnia, która - podobnie jak Bytovia - chce wyjść ze strefy spadkowej, zaatakowała od początku meczu. Już w 4. minucie po uderzeniu Jakuba Wolskiego z rzutu wolnego, Adrian Olszewski musiał wybijać piłkę na róg. Za chwilę było jednak 1:0 dla gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym Garbarni do piłki dopadł Maciej Kozakowski. Obrońca pewnie umieścił piłkę w siatce, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Było to też pierwsze trafienie rodowitego bytowianina w oficjalnym meczu Czarnych Wilków na poziomie centralnym od 13 września 2014 roku.

Bytovia nie chciała poprzestać na jednym golu. W 17. minucie Piotra Giela w ostatniej chwili ubiegł Dorian Frątczak. Goście nie pozostawali dłużni i często wędrowali pod pole karne gospodarzy. Mecz toczył się w niezłym tempie, choć obu ekipom brakowało w decydujących momentach precyzji.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy po akcjach oskrzydlających próbowali zagrozić bramce Bytovii. Wyrównanie padło w 59. minucie. Adrian Olszewski tak niefortunnie wprowadził piłkę do gry, że dopadł do niej Jakub Górski. Pomocnik Garbarni miał przed sobą praktycznie pustą bramkę i z kilkunastu metrów nie pomylił się. Gospodarze starali się odpowiedzieć, jednak rywale powstrzymywali ich akcje, wybijając piłkę na aut lub rzut rożny.

W 66. minucie bytowianie w polu karnym musieli przerwać faulem akcję krakowian. Sędzia spotkania podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, mający na swoim koncie występy w ekstraklasie w barwach Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów czy Podbeskidzia. Zawodnik Garbani nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy.

Bytovia musiała gonić wynik, ale Garbarnia udanie rozbijała ich ataki i wywiozła z Kaszub komplet punktów.

Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 1:2 (1:0)

Bramki: Maciej Kozakowski (11) - Jakub Górski (59), Jakub Kowalski (66k).

Bytovia: Adrian Olszewski - Kuba Lizakowski (56. Jakub Bach), Filip Dymerski, Oskar Krzyżak, Matheus Camargo, Maciej Kozakowski (56. Kacper Sezonienko) - Eryk Moryson (79. Mateusz Wrzesień), Przemysław Lech, Paweł Zawistowski, Michał Kieca (56. Dominik Urban) - Piotr Giel.

Garbarnia: Dorian Frątczak - Daniel Morys, Donatas Nakrošius, Michał Rutkowski, Jakub Kowalski - Jakub Górski (84. Błażej Radwanek), Mateusz Duda, Tomasz Kołbon (90. Marek Masiuda), Grzegorz Marszalik - Michał Feliks (90. Kacper Laskoś), Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Zawistowski, Urban, Krzyżak - Duda, Nakrošius, Morys, Kowalski, Frątczak.