fot. prk24.pl
Wicewojewoda zachodniopomorski, który był gościem Przemysława Grabińskiego w „Studiu Bałtyk Wałcz”, podkreślił, że laboratorium w 107. Szpitalu Wojskowym w Wałczu zostanie otwarte już wkrótce.

- Pacjenci z koronawirusem będą mieli kompleksową opiekę. Laboratorium uzyskało już rekomendację wojewody Zbigniewa Boguckiego. Do jego uruchomienia potrzebna jest tylko zgoda Ministerstwa Zdrowia. Działania w tej sprawie podjął już poseł Czesław Hoc, który jest również przewodniczącym rady społecznej szpitala - powiedział Marek Subocz.

W placówce jest już niezbędny sprzęt. Przygotowanie laboratorium kosztowało prawie milion złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z Ministerstwa Obrony Narodowej i Unii Europejskiej. - Na początku dziennie będziemy mogli przebadać 30 próbek. Z czasem liczba przeprowadzanych testów wzrośnie. (...) W placówce jest też 70 łóżek covidowych - dodał wicewojewoda.

Polityk poinformował, że w lecznicy będzie także punkt szczepień.

Zaapelował również o przestrzeganie zasady „DDM” - dystans, dezynfekcja, maseczka: - To może uratować życie lub zdrowie wielu osób.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rz

Posłuchaj

rozmowa Przemysława Grabińskiego z wicewojewodą Markiem Suboczem