fot. nadesłane
Obecne czasy są stosunkowo niepewne, a czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze życie, jest coraz więcej. W tym tekście opowiemy Ci nieco szerzej o ubezpieczeniu na życie i ochronie, jaką oferuje tego typu polisa.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie to produkt, który stanowi zabezpieczenie finansowe dla osoby objętej ochroną. Podczas podpisywania umowy wskazywane są określone sytuacje, uprawniające ubezpieczonego do otrzymania rekompensaty. Zazwyczaj dotyczy to śmierci osób z bliskiej rodziny, wypadku z uszczerbkiem na zdrowiu, zdiagnozowania choroby i inne nieszczęśliwych zdarzeń. Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda kwestia otrzymania środków finansowych za śmierć rodzica: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ile-odszkodowania-za-smierc-rodzica-z-polisy-na-zycie/393.html

Czy można mieć wykupionych kilka ubezpieczeń na życie?

Oczywiście, że tak. Nie ma przepisu, który zabrania tego typu praktyk. Ważne jednak jest to, byś miał świadomość, że wykupienie kilku polis będzie skutkować również kilkoma składkami do opłacenia. Zanim więcej zdecydujesz się na takie rozwiązanie, policz dokładnie, czy stać Cię na tego typu obciążenie. Zaletą kilku polis niewątpliwie jest możliwość otrzymania odszkodowania z każdej z nich. W razie wypadku do Twojej kieszeni może więc wpaść niezła suma.

Co zawiera ubezpieczenie na życie?

Standardowa polisa na życie składa się z umowy podstawowej oraz rozszerzonej. W dokumencie podstawowym znajdziesz opisane jedno zdarzenie, które uprawnia do otrzymania odszkodowania. Zazwyczaj chodzi o Twoją śmierć i w takim wypadku pieniądze trafią do rodziny lub osób uposażonych. Z kolei w umowie rozszerzonej umieszcza się wszelkiego rodzaju dodatki takie jak: zgon w wyniku wypadku, poważną chorobę, uraz ciała, pobyt w szpitalu, rehabilitację, assistance medyczny, urodzenie dziecka, wypadek przy pracy oraz niezdolność do jej wykonywana.

Gdzie działa ubezpieczenie na życie?

Większość tego typu produktów działa na całym świecie. Nie ma więc znaczenia, gdzie wydarzy się sytuacja opisana w umowie. Pamiętaj jednak, że istnieją dodatki o nieco bardziej lokalnym charakterze takie jak np. assistance medyczny. Twoja polisa jest aktywna już na drugi dzień po opłaceniu składki, a standardowa umowa trwa 12 miesięcy. Bywają przypadki, w których ubezpieczyciele zezwalają na skrócenie lub wydłużenie okresu obowiązywania polisy.

Co wpływa na koszt ubezpieczenia na życie?

Wysokość składki jest spowodowana analizą kilku czynników. Najważniejszy z nich to stan Twojego zdrowia. To on bowiem w największym stopniu określa ryzyko, jakie wiąże się z objęciem Cię ochroną. Duży wpływ na wysokość składki ma również wysokość odszkodowania oraz liczba umów dodatkowych. Zasada jest stosunkowo prosta – młodzi, bez nałogów i chorób płacą o wiele mniej niż osoby starsze, mające już pewien bagaż doświadczeń.

Jak kupić ubezpieczenie na życie?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z ogólnodostępnych porównywarek, które znajdziesz w Internecie. Wystarczy tylko, że podasz parametry polisy, która Cię interesuje, a porównywarka po chwili przedstawi najlepsze oferty od renomowanych ubezpieczycieli. Cały proces jest łatwy i co najważniejsze szybki. Możesz pożegnać się z papierologią i tysiącem formalności. Sprawdź, jak wygląda wypłata odszkodowania z ubezpieczenia na życie w towarzystwie PZU: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/wyplata-z-ubezpieczenia-na-zycie-w-pzu/233.html