fot. prk24.pl
Goście audycji ocenili, czy jest możliwe wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, jeżeli po dwóch-trzech najbliższych tygodniach sytuacja epidemiczna w kraju się pogorszy.

Odnieśli się również do programu reformy ochrony zdrowia „Uzdrowimy Polskę”, który zaproponowała Platforma Obywatelska. Zakłada on między innymi stworzenie sieci stu szpitali „bezlimitowych”, przeprowadzenie powszechnych badań zdrowia Polaków i uruchomienie oddziałów rehabilitacji pocovidowej.

Politycy dyskutowali także o skierowaniu przez prokuraturę aktu oskarżenia przeciwko pisarzowi Jakubowi Żulczykowi z powodu znieważenia głowy państwa. Za publiczne znieważenie prezydenta grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli posłowie Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Wieczorek z Lewicy, Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej-Nowoczesne Centrum oraz senator Koalicji Obywatelskiej Janusz Gromek. W audycji wzięli również udział Marcin Bedka - przedstawiciel Konfederacji oraz Jan Kozłowski, który reprezentował Porozumienie Jarosława Gowina.

aw/rz

Posłuchaj

„Po Słowie” - cz. 1. „Po Słowie” - cz. 2.