fot. Jarosław Ryfun
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku do 7 marca planuje zaszczepić przeciw COVID-19 wszystkich zgłoszonych do przyjęcia preparatu nauczycieli z regionu. Pierwszą dawkę podano już 902 pracownikom oświaty, w tym tygodniu otrzyma ją kolejne 1840 osób – podał rzecznik szpitala.

Marcin Prusak poinformował, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w poniedziałek rozpoczął intensywną akcję szczepień pracowników szkół.

- Do końca tygodnia zaszczepionych zostanie 1840 nauczycieli z regionu słupskiego, wcześniej pierwszą dawkę podaliśmy już 902 osobom z tej grupy – zaznaczył rzecznik szpitala.

Podkreślił, że szpital zamierza wywiązać się z harmonogramu Narodowego Programu Szczepień i pierwszą dawkę preparatu podać wszystkim zgłoszonym do szczepienia przeciw COVID-19 nauczycielom z regionu słupskiego.

- Aby podołać temu zadaniu, słupski szpital uruchomił cztery zespoły pracujące na dwie zmiany w dwóch punktach szczepień. Szczepienia będą odbywały się po 12 godzin na dobę, w godz. 8.00-20.00, we wszystkie dni tygodnia, także w sobotę i w niedzielę. W godzinę każdy zespół zaszczepi ok. 12 pacjentów – podał Prusak.

Słupski szpital zaszczepił dotąd pierwszą dawką 1406 osób z personelu medycznego, przy czym 1379 z nich jest już po przyjęciu drugiej dawki szczepionki. Dwie dawki preparatu podano 86 osobom z 97 poddanych szczepieniu w domach pomocy społecznej. Wśród seniorów obiema dawkami zaszczepionych zostało 90 osób z 435, którzy przyjęli dotychczas pierwszą dawkę szczepionki. Ta w tym tygodniu podana zostanie w szpitalu kolejnym 300 seniorom.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

PAP/sf/od

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa