fot. pixabay.com
Do 28 lutego można składać wnioski o subwencje w ramach Tarczy Finansowej 2.0. Pomoc jest dla mikro, małych i średnich firm z 54 branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z epidemią.

Po spełnieniu określonych warunków przedsiębiorcy mogą liczyć na umorzenie 100 procent subwencji.
- Tarcza 2.0 jest bardzo dużym wsparciem. Mikro firma może otrzymać 18 albo 36 tysiące złotych na pracownika. Jeśli chodzi o małe czy średnie firmy, maksymalna kwota subwencji to 3,5 miliona złotych. Liczymy to jednak tak, że otrzymamy nie więcej niż 70 procent straty brutto za określone okresy i nie więcej niż 72 tysiące złotych na pracownika - powiedziała Alina Nieplowicz, ekspert w Polskim Funduszu Rozwoju.


Właściciele firm mogą skorzystać z pomocy przy przygotowaniu wniosku.
- Prowadzimy codziennie bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców. Można się na nie zapisać poprzez stronę internetową Polskiego Funduszu Rozwoju. Znajdziemy tam prezentacje, w których szczegółowo tłumaczymy kto jest w rozumieniu tego programu mikro firmą a kto małym czy średnim przedsiębiorstwem - dodała Alina Nieplowicz.

Wnioski o pomoc do 28 lutego przyjmują przez internet banki uczestniczące w programie. Tarcza 2.0 działa od połowy stycznia. Od tego czasu, wsparcie na łączną kwotę ponad 6 miliardów złotych dotarło do ponad 40 tysięcy firm, zatrudniających 265 tysięcy osób.

ak/kc