PAP/Wojtek Jargiło
Woda w Odrze przekracza stan alarmowy w Widuchowej - informuje w niedzielę IMGW w swoim serwisie hydrologicznym. Na odcinku w rejonach Gryfina, Bielinka i Gozdowic występują wysokie stany wód.

Stan alarmowy wód w Odrze zanotowano w niedzielę w rejonie wodowskazu Widuchowa - wynika z informacji w serwisie hydro.imgw.pl. Na godz. 11 stan wody wyniósł tam 680 cm, przekraczając o 30 cm stan alarmowy. Jak podano, trend jest malejący.

W Widuchowej stan alarmowy został już przekroczony w piątek wieczorem; utrzymywał się przez większość dnia w sobotę, by ponownie przekroczyć go w niedzielę o godz. 4 rano.

Wysoki stan wód w Odrze, zgodnie z danymi z godz. 11, utrzymuje się w Gryfinie (556 cm, stan ostrzegawczy to 570 cm), Bielinku (458 cm, stan ostrzegawczy to 480 cm) i Gozdowicach (384 cm, stan ostrzegawczy to 440 cm).

W Zachodniopomorskiem trwa akcja lodołamania, w której biorą udział jednostki Wód Polskich wraz z lodołamaczami z Niemiec. Jak poinformował PAP w sobotę rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Michał Kaczmarek, to w rejonie Widuchowej „prowadzone są najintensywniejsze prace związane z lodołamaniem”. Podał, że akcja przebiega „wzorcowo” i prawdopodobnie można będzie ją zakończyć w poniedziałek lub we wtorek.

pap/jr