fot. PAP/R.Zawistowski, zdjęcie ilustracyjne
Sześć osób zatrzymała policja po tragicznej śmierci 17 latka w Mądrzechowie. W sobotni wieczór młody mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Koszalin ranny został jeszcze jeden nastolatek, który trafił do szpitala.

Wśród zatrzymanych jest 30-letni mężczyzna, który może mieć związek ze zbrodnią — powiedział Polskiemu Radiu Koszalin komisarz Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku:

- Podejrzewany jest przez nas wstępnie o popełnienie tej zbrodni. Natomiast szczegółów nie chcemy przekazywać, ponieważ trwa prokuratorskie śledztwo.

Według nieoficjalnych informacji 30-latek wtargnął na imprezę i doszło do kłótni. Z zatrzymanymi mężczyznami trwają czynności procesowe — dodał komisarz Sienkiewicz:

- Między innymi pobrane zostaną od nich odciski papilarne. Oprócz tego wcześniej została pobrana krew do dalszych badań m.in. na zawartość alkoholu i narkotyków. Prawdopodobnie jutro będą te osoby przesłuchiwane przez prokuratora. Na tę chwilę nie chcemy udzielać bardziej szczegółowych informacji, jeżeli chodzi o tę tragedię. Trwa śledztwo, które odpowie nam na pytanie, co było przyczyną tego zdarzenia.

Wszyscy mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Impreza była zorganizowana w wynajętym domku w gospodarstwie agroturystycznym. Na miejscu zdarzenia policjanci i technik kryminalistyczny zabezpieczyli ślady i wstępnie przesłuchali świadków. Za zabójstwo grozi kara od 8-miu do 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

red/jr

Posłuchaj

Komisarz Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku: