fot. Szkoła Podstawowa w Gwdzie Wielkiej/ fb
Na styczniowej sesji radni przyjęli uchwałę o likwidacji placówki i przekształceniu jej w nową jednostkę. Rodzice uczniów nie zgadzają się z tym postanowieniem. Ostateczną decyzję podejmie zachodniopomorski wicekurator oświaty, który dziś spotkał się ze stronami sporu.

O rozmowę poprosili rodzice dzieci uczących się w podstawówce w Gwdzie. Nie wyobrażają sobie oni bowiem, aby szkoła miała zniknąć z ich miejscowości. Jak tłumaczy Agnieszka Makowska, przewodnicząca rady rodziców, opiekunowie przedstawili kuratorowi swoje uwagi. - Nam chodzi wyłącznie o dobro dzieci. One czują się w szkole bardzo bezpiecznie. W podstawówce pracują również wspaniali nauczyciele, którzy opiekują się naszymi pociechami - wyjaśniają. Przewodnicząca rady dodaje, że rodzice mają nadzieję, że decyzja kuratora będzie dla nich pozytywna.

Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty, podczas wizyty w szkole, nie tylko wysłuchał argumentów rodziców, ale także zapoznał się z dokumentami pokazującymi, jak funkcjonuje podstawówka.

Nam zależy przede wszystkim na dobru uczniów. W tym celu sprawdzamy warunki jakie panują w placówce. Nie chodzi tylko o BHP, czyli warunki bytowe, ale też o osiągnięcia szkoły. Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty

Do połowy marca kurator ma zdecydować, czy wyraża zgodę na dalsze kroki w celu zamknięcia szkoły. Jeśli na to pozwoli, rada gminy podejmie uchwałę o jej likwidacji.

Zapraszamy do wysłuchania materiałów.

ms/aś

Posłuchaj

Materiał Mateusza Sienkiewicza cz. 1 Materiał Mateusza Sienkiewicza cz. 2