fot. prk24.pl
Właściciele firm już po raz 18. wybrali „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Doceniono pracę urzędników urzędów skarbowych m.in. z Koszalina, Drawska Pomorskiego i Kołobrzegu.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie. W tym roku przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok.

Wśród nich jest sześć zachodniopomorskich urzędów. Są to: Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie, Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim, Urząd Skarbowy w Kołobrzegu, Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie, Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie i Zachodniopomorski Urząd Skarbowy.

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, gratulując laureatom, podkreślił rolę pracowników urzędów skarbowych w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej: - Dziękuję za wasze codzienne zaangażowanie i profesjonalizm. To dzięki państwu obraz urzędów skarbowych i całej Krajowej Administracji Skarbowej jest zupełnie inny i lepszy niż jeszcze kilka lat temu. (...) Przedsiębiorcy są dla nas kluczowym partnerem. Naszym celem jest nie tylko zabezpieczenie interesów budżetu państwa, ale również zapewnienie dobrych warunków dla funkcjonowania biznesu w Polsce.

Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.
 
red./ar