fot. pixabay.com
Czas pogłębiania relacji w okresie pandemii jest w znacznym stopniu ograniczony. Dzisiejsza audycja "Wieczorne spotkania" była poświęcona zerwanym więziom. Nasi goście rozwinęli temat samotności i sposobów radzenia sobie w tym trudnym relacyjnie czasie.

Co dziesiąty Polak w ostatnim roku zerwał kontakt z bliską osobą, wynika z badania przeprowadzonego przez "Kantar". - Powody zerwania tych kontaktów często zaskakują - powiedział nam Jacek Wasilewski, jeden ze współautorów badania.

materiał Renaty Pacholczyk

Badania pokazują, że w ciągu ostatnich miesięcy nasze relacje znacznie się pogorszyły. Dlaczego? Temat rozwinie Maciej Maraszkiewicz - psycholog.

materiał Mateusza Sienkiewicza

Przerwane więzi rodzinne to, w wielu przypadkach, także jeden z efektów pandemii. O tym, jak wpłynęła ona na sytuację seniorów opowiada Teresa Labisch, prezeska Stowarzyszenia "VIVA My" w Koszalinie.

materiał Anny Popławskiej

Badanie "Kantar" wykonane zostało na potrzeby między innymi akcji społecznej "Przełam się i zadzwoń", która miała zwrócić uwagę na problem psychologiczny zerwanych więzi. - Odbudowanie ich często nie jest łatwe - informuje ambasadorka akcji Agnieszka Szumielewicz, przedsiębiorczymi i kolekcjonerka sztuki.

materiał Renaty Pacholczyk

kk/rp/ap/ms/aj