fot. cksianow.pl
Placówka po raz kolejny została doceniona przez Instytut Książki oraz Rzeczpospolitą w ich corocznm rankingu bibliotek, zdobywając tytuł najlepszej w kraju.

- Dla biblioteki to ogromne wyróżnienie i gratyfikacja za to, co robimy na co dzień dla naszych czytelników i z naszymi czytelnikami  -  mówi Aleksandra Kowalczyk,  dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Sianowie. - Przede wszystkim  jest to zasługa  pracowników, którzy kochają swój zawód, swoją pracę i potrafią promować czytelnictwo w małych miejscowościach - dodaje.

Dzięki działalności bibliotekarzy placówce w ostatnich latach przybyło aż 5 tysięcy nowych czytelników. Miał na to wpływ też bardzo bogaty księgozbiór.

- Obecnie mamy aż  45 tysięcy woluminów, w tym wiele nowości. Co istotne, przed zakupem nowych, wprost pytamy naszych czytelników na portalach społecznościowych, jakie książki powinniśmy zakupić do biblioteki, co pozwala nam trafić w ich potrzeby - zaznacza Aleksandra Kowalczyk.

Warto dodać, że sianowska placówka otrzymała największą w tym roku dotację z Biblioteki Narodowej - 18,5  tys. zł, którą przekazała na zakup nowości wydawniczych.

To już 7. edycja rankingu, w którym wzięła udział biblioteka w Sianowie, w ubiegłym roku udało się jej zająć drugie miejsce.

iw/kc

Posłuchaj

Aleksandra Kowalczyk dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Sianowie 1 Aleksandra Kowalczyk dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Sianowie 2