fot. Przemysław Grabiński
Prace zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym. Urząd marszałkowski przekaże na ten cel ponad 3,5 miliona złotych. Dziś podpisano umowę na dofinansowanie tego zadania.

Anna Bańkowska z zarządu województwa zachodniopomorskiego powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że planowane inwestycje nie tylko upiększą Mirosławiec, ale i poprawią jakość życia mieszkańców: - Bardzo się cieszę, że Mirosławiec będzie miejscem pięknym, bezpiecznym i dostosowany do osób niepełnosprawnych. Każde pieniądze, które są przeznaczane na takie miejsca, w których możemy poprawić infrastrukturę czy je zrewitalizować to wartość dodana na naszym Pomorzu.

Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik podkreśla, że dzięki tym inwestycjom rewitalizacji zostaną poddane w sumie trzy obszary w mieście: - Pierwszym jest teren wzdłuż ulicy Dworcowej, między ulicami Wolności i Orlą. Drugim obszar to ulica Spokojna, w okolicach targowiska. Ostatnim jest ulica Spokojna, między blokami. Łącznie zaplanowaliśmy dziewięć działań, od odwodnienia, poprzez oświetlenie, po nasadzenia zielone.

Koszt wszystkich prac szacuje się w sumie na ponad 5,5 miliona złotych. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony pierwszy przetarg. Rewitalizacja powinna zakończyć się w 2023 roku.

pg/ar

Posłuchaj

Anna Bańkowska z zarządu województwa zachodniopomorskiego Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca