fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
Trasa rowerowa ze Złocieńca do Białogardu ma 69 kilometrów. Rowerzyści będą mogli m.in. podziwiać lasy, jeziora i historyczne miejsca - m.in. pałac w Rąbinie z początku XX wieku czy kościół w Lipiu wybudowany w 1462 roku.

Jak powiedział burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, ta droga rowerowa jest ważną inwestycją nie tylko dla mieszkańców naszego regionu: - Coraz więcej turystów spędza aktywnie czas i wybiera takie urokliwe miejsca jak nasze miasto.

Trasa Starym Kolejowym Szlakiem bardzo przypadła do gustu uczestnikom pierwszego organizowanego na niej rowerowego rajdu z Dziwogóry do Zajączkowa: - Trasa jest malownicza, prowadzi nad morze. Nie ma tam dużych przewyższeń i spadków. Jedzie się bardzo przyjemnie

- Konsekwentnie realizujemy nasz wielki projekt rowerowy. To promocja aktywnego wypoczynku na Pomorzu Zachodnim. To nie koniec inwestycji dla rowerzystów w naszym województwie - zapewnił wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

W tym roku w Zachodniopomorskiem ma rozpocząć się budowa kolejnych 130 kilometrów tras rowerowych. Łącznie w województwie powstanie ich ponad 1100 kilometrów.

mp/rż

Posłuchaj

Tomasz Sobieraj rowerzyści Sebastian Witek