Szymon Suchocki to niezwykle uzdolniony rysownik, współpracujący przy projekcie skierowanym do młodych ludzi „Hip-hop druga szansa”.

Jest także tatą kilkuletniego synka, którego kocha najbardziej na świecie. Aby nadal mógł w pełni korzystać z życia potrzebna jest mu pompa insulinowa. Jej koszt to ok. 12 tys. zł. Rodzina i przyjaciele zorganizowali na stronie pomagam.pl zbiórkę pieniędzy.

- Kiedy przeszło dwa lata temu zdiagnozowano u mojego syna cukrzycę typu pierwszego nikt nie przypuszczał, że w tak szybkim tempie pojawią się choroby współistniejące, które wyniszczają jego organizm. Przed chorobą pełen energii i wigoru, uśmiechnięty i żartobliwy z głową pełną marzeń i zamiłowaniem do malowania. Dobrze zbudowany i postawny chłopak, dziś o 30 kilogramów chudszy, wymęczony chorobą, z cierpieniem wypisanym na twarzy - powiedziała Agnieszka Suchocka, matka Szymona.

Szymon jest znany m.in. w środowisku hip-hopowców.

- Działa z nami w ramach projektu "Hip-hop Druga Szansa", prowadzi stronę na Facebooku - Rysownik Art, wykonuje prace plastyczne, portrety artystów, jak i prace na zamówienie. Uczestniczył w spotkaniach z raperami w Słupsku, przekazywał swoje prace. Działał również charytatywnie dla WOŚP. Założyliśmy na Facebooku grupę, na której będzie można m.in. wylicytować prace Szymona. Pieniądze wspomogą zbiórkę na rzecz zakupu pompy insulinowej - powiedział Przemysław Kaca, działacz kultury, lider projektu "Hip-hop Druga Szansa".

Zbiórkę na pomoc dla Szymona można znaleźć pod tym linkiem.

Prace Szymona można zobaczyć na Facebooku.


jż/iw