fot. Jarosław Ryfun
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. Jarosław Ryfun
Motywem przewodnim spotkania była opowieść o 9-miesięcznej podróży kamperem z Warszawy do Afganistanu. Autor wraz z żoną Elą mówił o trasie, która wiodła przez Bałkany, Turcję, Gruzję, Armenię i Iran do Afganistanu, a z powrotem między innymi przez Azerbejdżan, Dagestan i Czeczenię. Tę podróż relacjonowaliśmy także na naszej antenie oraz na portalu prk24.pl.

Jak powiedział Andrzej Meller, najniebezpieczniejszym etapem ich podróży był Afganistan: - Lato ubiegłego roku było tam „najgorętsze” od osiemnastu lat, od czasów inwazji amerykańskiej. Po paru miesiącach od przyjazdu do kraju, takich mało przyjemnych rzeczy nie pamięta się.

Jarosław Rochowicz, który współprowadzi podróżniczą audycję w Polskim Radiu Koszalin, dodał, że spotkania w ramach Radiowego Klubu Obieżyświata powróciły po kilkumiesięcznej przerwie: - Rozpoczynamy nowy cykl spotkań. Cieszę się, że Andrzej i Ela są pierwszymi gośćmi, bo ostanie pół roku spędziłem z nimi. Poprzez ich relację na naszej antenie bardzo się z nimi zżyłem. Ta podróż ma też dla mnie taki wymiar dzielenia się światem, o którym mało wiemy.


Naszym słuchaczom bardzo podobało się wystąpienie Andrzeja Mellera: - Jesteśmy zachwyceni prezentacją. Było bardzo dużo zdjęć. Mogliśmy się poczuć tak, jakbyśmy sami byli w Iranie lub Afganistanie. To są miejsca, do których chyba nigdy się nie wybierzemy i nie zobaczymy na żywo.

Już jutro Andrzej i Ela Mellerowie opowiedzą o swojej podróży w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Początek spotkania o 19:00.

red./rż

Posłuchaj

rozmowa z Andrzejem i Elą Mellerami słuchacze Jarosław Rochowicz Andrzej Meller