fot. Tomasz Tran
Na scenie Filharmonii Koszalińskiej wystąpią Czesław Majewski i Janusz Tylman z programem „Śpiewające fortepiany”. Dochód z koncertu organizowanego przez Fundację Przymierze przeznaczony będzie na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej.

- Centrum będzie tętniło życiem. Przybędą tutaj pielgrzymi nie tylko naszego regionu, ale i również Polski. Dzięki dochodowi z poprzednich koncertów, w tym roku na jednej z głównej części elewacji zamontowano granitowe płyty, na których jest wykuta historia Góry Chełmskiej - powiedziała siostra Paulina Kopacz, prezes fundacji.

- Cel jest bardzo szczytny, warto go wesprzeć. Potrzebujemy dzisiaj takich miejsc, gdzie można by spotkać się - także w wymiarze modlitewnym. Góra Chełmska to piękna historia i bogactwo duchowego życia - podkreślił biskup Krzysztof Włodarczyk.

Budowa centrum centrum pielgrzymkowo-turystycznego na Górze Chełmskiej powoli dobiega końca.

- Wiosną przekażemy budynek do użytkowania. Przypomnę, że także w tym roku, ze względów prowadzonych prac i bezpieczeństwa, zamknięto wieżę widokową - poinformował Marek Jankowski, autor projektu.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Radio Koszalin.

tt/rż

Posłuchaj

Marek Jankowski, autor projektu siostra Paulina Kopacz, prezes Fundacji Przymierze biskup Krzysztof Włodarczyk