fot. Beata Górecka
Festiwal to warsztaty dla młodych adeptów muzyki improwizowanej i koncerty mistrzów. Warsztaty odbywają się w sekcjach instrumentalnej i wokalnej, a instruktorami są muzycy z Niemiec oraz Dorota Miśkiewicz.

Podczas tegorocznego, jubileuszowego festiwalu wystąpią artyści z różnych stron świata.

- Na cztery koncerty zaprosiliśmy cztery odrębne składy: Alex Goodman Trio z Nowego Jorku, Florian Arbenz & Vistel (Australia, Kuba, Brazylia, Szwajcaria), polski Orange Trane, oraz Black Art Jazz Collective z USA - mówi Radosław Czerwiński z Centrum Kultury 105, które jest organizatorem festiwalu.

Na inauguracji wystapił Alex Goodman ze swoim triem. Gitarzysta, laureat festiwalu jazzowego w Montreux, zaprezentował swoją muzykę i znane standardy jazzowe. Publiczność z jego koncertu wychodziła zadowolona. - Świetny koncert, bardzo dobry gitarzysta. Zachęcam wszystkich do słuchania jazzu. To wspaniała muzyka, która łagodzi obyczaje - powiedział nam jeden z widzów.

Dziś o godzinie 19:00 w CK 105 wystąpią wykładowcy, muzycy z Berlina z Dorotą Miskiewicz, a potem międzynarodowy projekt Florian Arbenz & Vistel Brothers.

XV Hanza Jazz Festiwal potrwa do soboty. Jego program dostępny jest TUTAJ>>

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

bg/ar

Posłuchaj

Radosław Czerwiński z Centrum Kultury 105, które jest organizatorem festiwalu publiczność