fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin
Kamienica przy ul. Kopernika 18 została odnowiona przez prywatnych inwestorów. Początkowo znajdował się tam budynek biurowy zajezdni tramwajowej. Następnie obiekt posiadał kilku właścicieli. W ostatnich latach zaczął popadać w ruinę.

Pani Agnieszka, współwłaścicielka kamienicy zaznaczyła, że przez jedno z obecnych mieszkań w XX wieku przejeżdżał tramwaj. - Budynek został wybudowany przez ówczesne niemieckie władze Słupska. Służył on do obsługi biurowej zajezdni tramwajowej, jeden z tych pojazdów przejeżdżał przez środek budynku. Ten projekt był bez wątpienia dużym wyzwaniem dla architektów - wyjaśniła.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent miasta wskazała, że to prywatne osoby postanowiły zrewitalizować budynek. - Za nimi 1,5 roku ciężkiej pracy, aby odnowić kamienicę przy ul. Kopernika, która jest ważnym elementem historii Słupska - zaznaczyła prezydent.

W kamienicy przy ul. Kopernika 18 jest 16 lokali. Parter przeznaczony jest na działalności gospodarcze, a na pierwszym i drugim piętrze znajdują się mieszkania.

Więcej w poniższej relacji.

mt

fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

relacja Marcina Turalskiego