fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin

Skatepark przy ulicy Szczecineckiej został otwarty w czerwcu ubiegłego roku. Do dzisiaj obiekt nie ma pełnego pozwolenia na użytkowanie.

Wiosną zainaugurowano kolejny sezon jego działalności, a w maju obiekt zamknięto. Okazało się, że przestrzeń do ekstremalnej jazdy na deskorolkach, hulajnogach i BMX-ach nie otrzymała zgody na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdwinie.

- Brakuje podstawowego dokumentu, który dopuszcza obiekt do eksploatacji. Warunki techniczne są w porządku. Zadecydowałem jednak o zamknięciu obiektu - wyjaśnił burmistrz Połczyna-Zdroju Józef Nizioł.

Ówczesne władze Połczyna-Zdroju nie chcą oficjalnie komentować sytuacji. W nieoficjalnych rozmowach deklarują, że obiekt uruchomiono na podstawie wniosku o częściowe pozwolenie na użytkowanie. Nie potwierdza jednak tego ani nadzór budowlany, ani nowy burmistrz. - Nic nie wiem o częściowym odbiorze tego obiektu. W dokumentach nie ma takiej informacji - dodał burmistrz Połczyna-Zdroju.

Wszystko wskazuje na to, że skatepark - już legalnie - zostanie otwarty w najbliższych dniach. Na razie nie można korzystać także z boisk do siatkówki plażowej.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Mateusza Sienkiewicza.

ms/aj

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza fot., fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin