fot. Energa AZS Koszalin
Trenerka koszalińskich szczypiornistek mówiła m.in. o zmianach w zespole i rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet oraz przygotowaniach do sezonu.

- Zmiany w zespole są duże: do Rumunii odeszła Tamara Smbatian, Monika Michałów zakończyła karierę, a Romana Roszak jest na zwolnieniu lekarskim i wróci dopiero w lutym. Taki jest sport. Myślę, że dziewczyny, które do nas dołączyły, wpasują się w zespół - powiedziała Anita Unijat.

Klub opuściły jeszcze Klaudia Domaros i Ukrainka Natalia Striukowa. Do drużyny dołączyły bramkarka Natalia Filończuk oraz rozgrywające Julia Zagrajek, Julia Andrijczuk, Lesia Smoling, Anna Mączka i Gabriela Haric.

W lidze także zaszły spore zmiany. Do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów (liga ma być przez to bardziej profesjonalna): Metraco Zagłębie Lubin, MKS Lublin, Piłka Ręczna Koszalin, KPR Gminy Kobierzyce, EKS Start Elbląg, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KPR Ruch Chorzów oraz beniaminek SPR JKS Jarosław. Rywalizować będą one w systemie każdy z każdym rozgrywając cztery pełne rundy.

- Nie ma tu słabych zespołów. Każdy mecz będzie ogromną walką o punkty. O wyniku spotkania zadecydują detale. Dla kibica będzie to ciekawe widowisko - podkreśliła Anita Unijat.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Mirosława Pieńkowskiego z trenerką Anitą Unijat.

mp/rż

Posłuchaj

rozmowa Mirosława Pieńkowskiego z trenerką Anitą Unijat