fot. Renata Pacholczyk
Przedstawiciele organizacji gospodarczych z naszego regionu piszą pisma do ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych i administracji. Chcą między innymi podjęcia konkretnych działań dotyczących poprawy infrastruktury drogowej.

Przedsiębiorcy chcą zakończenia budowy S6 na odcinku Bożepole Wielkie-Sianów oraz rozpoczęcia prac na krajowej jedenastce pomiędzy Koszalinem a Bobolicami. Nalegają także na powołanie kolejnych instytucji o charakterze wojewódzkim w Koszalinie. Ich zdaniem te działania zwiększyłyby szanse na utworzenie województwa środkowopomorskiego.

- Zakład Gazowniczy i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa są instytucjami o charakterze wojewódzkim. Uznaliśmy, że jest to droga do dojścia do województwa środkowopomorskiego. Dlatego do minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek zgłaszamy się z prośbą, aby wskazała, jakie kolejne instytucje o charakterze wojewódzkim powstaną w Koszalinie - powiedział Sławomir Michalik z Koszalińskiego Zrzeszenia Kupców i Przedsiębiorców.

Marian Jagiełka z Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej zwrócił z kolei uwagę na konieczność rozpoczęcia działań na rzecz stworzenia nie tyle województwa środkowopomorskiego, ale przynajmniej aglomeracji koszalińsko-kołobrzeskiej: - Najwyższa pora, aby ten proces rozpocząć. Droga nr 6 skróci dystans między miastami do 30 minut. Znakomicie uzupełniamy się, jeżeli chodzi o różne instytucje, m.in. kulturalne. Stworzenie aglomeracji koszalińsko-kołobrzeskiej jest w zasięgu ręki.

Przedsiębiorcy z regionu koszalińskiego zapowiedzieli dziś aktywną kampanię na rzecz utworzenia 17. województwa. Ruszyć ma ona jesienią.

rp/ar

Posłuchaj

Sławomir Michalik z Koszalińskiego Zrzeszenia Kupców i Przedsiębiorców Marian Jagiełka z Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej