Piotr Pakuszto, starosta powiatu białogardzkiego, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że proces ponownego przejęcia szpitala przez starostwo ma się odbyć możliwie szybko i bez szkody dla pacjentów: - Jesteśmy już po rozmowach z dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie przewiduje komplikacji. Procedura ta jednak musi być przeprowadzona. Musimy pokazać, że szpital jest gotowy do prowadzenia działalności, ma odpowiedni potencjał kadrowy i sprzętowy. Można założyć, że realnym terminem przejęcia przez powiat szpitala jest pierwszy sierpnia.
Starosta zapewnia, że po przejęciu powiat będzie starał się o przywrócenie świetności szpitalowi. Szczególna uwaga ma być skupiona na oddziale rehabilitacyjnym. Ponadto dokończona ma zostać budowa sali operacyjnej. Na chwilę obecną nie są przewidywane zmiany w zatrudnieniu. - Dziś podpisano porozumienie, co oznacza, że pracownicy mają zabezpieczoną pracę. W szpitalu pracuje 280 osób. Centrum Dializa chce zostawić tu sytuację czystą, czyli spłacić wszystkie zobowiązania wobec nich.
