fot. Facebook/MarinaSolnaKołobrzeg
Uroczystość zbiegła się m.in. ze Zlotem Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej.

Marek Padjas - grotmaszt Bractwa Kaphornowców podkreśla, że z każdym sezonem moda na żeglarstwo rośnie, co widać choćby po liczbie jednostek cumujących w marinach.

- Nasze żeglarstwo, szczególnie to turystyczne, o którym na środkowym wybrzeżu mówimy przede wszystkim, rozwija się coraz lepiej, coraz prężniej. Widać to chociażby po naszej infrastrukturze w Kołobrzegu, Darłowie, Dziwnowie, na całym szlaku zachodniopomorskim. Mamy piękne mariny, a jak mamy piękną infrastrukturę, to i żeglarze chcą przypływać.

W kołobrzeskiej marinie jachtowej inauguracja sezonu zgromadziła doświadczonych żeglarzy, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki.

- Żeglarstwo jest taką dziedziną, która na pewno daje poczucie spełnienia, dużo satysfakcji, wyrabia hart ducha, systematykę działania. Szum fal, piękne widoki, zachód słońca. Jest po prostu pięknie. Jest zupełnie inny klimat, powietrze, wspaniali ludzie. W żeglarstwie wszystko jest ciekawe, a ciągnie ludzi tych, którzy lubią pływać i przeżywać przygody - mówią fani żeglarstwa.

Inauguracji sezonu w Kołobrzegu towarzyszyły m.in. regaty Planet Baltic Cup.

kk/aj

Posłuchaj

fani żeglarstwa Marek Padjas - grotmaszt Bractwa Kaphornowców