Debata prezydencka - Słupsk
Polskie Radio Koszalin ruszyło ze specjalnym cyklem debat na żywo, w których bohaterami są kandydaci na burmistrzów i prezydentów miast regionu. W poniedziałek w słupskiej redakcji odbyła się debata z udziałem kandydatów na prezydenta Słupska.

Do udziału w debacie zaprosiliśmy wszystkich kandydatów na prezydenta tego miasta (przypomnijmy: Mirosław Betkowski, Beata Chrzanowska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Rafał Kobus i Anna Mrowińska). Rafał Kobus nie wziął udziału w debacie - przebywa za granicą kraju w celach służbowych.

Rywale, w ramach przyjętego i zaakceptowanego przez sztaby wyborcze regulaminu, najpierw - tuż przed debatą - wylosują kolejność, w jakiej odpowiedzą na pytania. Wydarzenie zwieńczy krótkie, swobodne wystąpienie kandydatów, zatem każdy z nich będzie mógł wygłosić do potencjalnych wyborców swoje małe expose.

Debatę poprowadził red. Mateusz Sienkiewicz oraz red. Przemysław Woś (Radio Gdańsk)

To trzecia z całej serii debat przedwyborczych, jakie zaplanowaliśmy w październiku. Bohaterami kolejnych będą kandydaci na burmistrzów i prezydentów miast naszego regionu: Szczecinka, Wałcza i Kołobrzegu. Kolejna debata odbędzie się już w piątek 12 października. Wezmą w niej udział kandydaci na burmistrza Szczecinka.

ZAKRES TEMATYCZNY DEBATY:

1. Kryzys demograficzny w Słupsku.

2. Finanse miasta - możliwości, zagrożenia, cele.

3. Infrastruktura miejska -priorytety inwestycyjne do roku 2023.

4. Edukacja -kierunki, zagrożenia i szanse.

5. Sport i rekreacja -na co stawia miasta i skąd finansowanie.

6. Promocja miasta, strategia, kierunki i finansowanie.


Pytania do wylosowania:

ANNA MROWIŃSKA: Stary Rynek-przebudowa według koncepcji i projektu, który wygrał ostatni konkurs czy jednak zaczynamy od nowa, bo z reakcji mieszkańców wynika, że pomysł architektów z Warszawy ma sporo zwolenników, ale również przeciwników?

MIROSŁAW BETKOWSKI: Miejskie spółki MZK, Wodociągi, PGK - prywatyzacja i wolny rynek, czy obecny sposób zarządzania?

KRYSTYNA DANILECKA-WOJEWÓDZKA: Straż miejska - co dalej z tą formacją? Likwidacja czy zwiększenie liczby strażników oraz obowiązków?

BEATA CHRZANOWSKA: Smart city - koncepcja pojawiająca się od miesięcy, jeśli nie lat. Jakie powinno być nowoczesne miasto, jakie e-usługi powinno proponować mieszkańcom.

Posłuchaj

Debata prezydencka w Słupsku