fot. pixabay.com
„Kupuj w Koszalinie” to akcja społeczna. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do robienia zakupów w sklepach prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców i do korzystania z usług koszalińskich firm.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Robert Bodendorf z Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, taki patriotyzm gospodarczy to korzyść dla wszystkich: - Jeżeli koszalinianie będą wydawać pieniądze w koszalińskich firmach, to będą się one lepiej rozwijać i zatrudniać kolejne osoby lub płacić wyższe wynagrodzenia obecnym pracownikom. Ten obieg pieniędzy wpłynie na szybszy i lepszy rozwój całego miasta.

Wielu mieszkańców deklaruje, że zwraca uwagę na to gdzie robi zakupy i czy kupuje produkty regionalne: - Najważniejsze jest wspieranie naszych lokalnych sprzedawców, a nie supermarketów, w których są niezdrowe rzeczy. Może w tych lokalnych sklepach jest ciut drożej, ale za to jest w nich lepszy towar.

Więcej o akcji „Kupuj w Koszalinie” można znaleźć TUTAJ>>

ap/rż/ar

Posłuchaj

Robert Bodendorf z Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców koszalinianie o akcji „Kupuj w Koszalinie”