W filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku odbył się dziś Dzień Przetwórstwa Drzewnego, skierowany do uczniów szkół średnich. Wydarzenie miało na celu zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną uczelni oraz zachęcenie jej do podjęcia studiów na Politechnice Koszalińskiej.
Podczas tegorocznej edycji promowano kierunki studiów dostępne w Szczecinku, a także zaprezentowano nowy, który wkrótce zostanie uruchomiony na uczelni. - Od tego roku zamierzamy uruchomić kierunek menedżerski związany z ekonomią – poinformował profesor Tomasz Rydzkowski z Politechniki Koszalińskiej.
Uczniowie szkół średnich, którzy wzięli udział w wydarzeniu, podkreślali, że przetwórstwo drzewne jest kierunkiem przyszłościowym i oferującym wiele możliwości rozwoju. - Myślę, że jest to atrakcyjny kierunek kształcenia, którym warto się zainteresować – powiedział jeden z nich.
Podczas wydarzenia odbyły się również targi szkół ponadpodstawowych z powiatu szczecineckiego. Na przygotowanych stanowiskach uczniowie sami promowali swoje szkoły, opowiadając o kierunkach kształcenia i możliwościach, jakie oferują. Prezentowali także różne elementy związane z zawodami, których uczą się na co dzień w swoich placówkach.
Dzień Przetwórstwa Drzewnego zorganizowano po raz siódmy.
Patryk Żak/zn