fot. pxhere
Innowacyjność, kreatywność, operatywność czy zaradność. Te cechy decydują o biznesowym sukcesie kobiet w województwie zachodniopomorskim.

Dziś Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprezentował raport pod nazwą "Empiryczna analiza kobiecości i męskości przedsiębiorczyń w województwie zachodniopomorskim". Z dokumentu wynika między innymi, że cechy statystycznie najczęściej przypisywane kobietom, takie jak: empatia, intuicja, czy wyrażanie emocji mają wpływ na rentowność firm.

Branże, w których panie odnoszą największe sukcesy są konkretne powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin autorka raportu Monika Różycka z Uniwersytetu Szczecińskiego: - To te związane z usługami rachunkowo-księgowymi, świetnie sobie radzą panie, które prowadzą kancelarie adwokackie oraz te, które zajmują się handlem internetowym lub prowadzą gabinety lekarskie.

Robert Bodendorf z Zachodniopomorskiego Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przyznał, że niektóre wyniki raportu były zaskoczeniem: - Ciekawą rzeczą jest to, że w biznesie przydatne są cechy kobiece. Do tej pory przyjmowało się, że u menadżerów dominują cechy męskie, silne.

W sumie w raporcie określono blisko 60 cech, które wpływają na odnoszenie przez kobiety sukcesów w zachodniopomorskim biznesie. W badaniu uczestniczyło 227 osób, w tym 48 mężczyzn. Badania trwały dwa lata.

RP/ez