fot. Diakonia
O pomoc mogą wnioskować uchodźcy, którzy przyjechali do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie 24 lutego 2022 roku, są zarejestrowani w Polsce i nigdy nie korzystali z podobnej pomocy w jakiejkolwiek organizacji.

Izabela Główka-Sokołowska z Diakonii, koordynator akcji w Koszalinie podkreśliła, że o pomoc mogą się starać najbardziej potrzebujący: - Pomoc skierowana jest do najbardziej potrzebujących, czyli osób z niepełnosprawnościami lub tych, którzy nimi się opiekują, kobiety w ciąży czy samotnie wychowujące dzieci. Pierwsza osoba w rodzinie może otrzymać pomoc w kwocie 700 zł miesięcznie, następne osoby mogą - 600 zł przez kolejne trzy miesiące. Aby wziąć udział w tym programie należy zarejestrować się w punkcie informacji prowadzonym  przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Jezusa Dobrego Pasterza w Koszalinie.

Program prowadzony jest w czternastu miastach, przez Diakonię Polska i Diakonie Katastrophenhilfe, we współpracy z parafiami ewangelickimi. Obie te organizacje współpracują wspierając programy integracyjne dla uchodźców z Ukrainy oraz parafie ewangelickie, które przyjęły lub chcą przyjąć pod swój dach uchodźców.

aw/aj

Posłuchaj

Izabela Główka-Sokołowska z Diakonii, koordynator akcji w Koszalinie