fot.prk24.pl

Pełniąca obowiązki wójta gminy Kobylnica była gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniosła się m.in. do decyzji Rady Ministrów ws. nadania Kobylnicy praw miejskich.

Rada Ministrów przygotowała już projekt rozporządzenia ws. nadania praw miejskich Kobylnicy. Decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona 31 lipca.

Pod koniec 2022 roku gminni radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie nadania praw miejskich Kobylnicy. Anna Gliniecka-Woś zaznaczyła, że nadanie praw miejskich Kobylnicy umożliwi pozyskiwanie dodatkowych środków zewnętrznych: - Pozwoli nam na korzystanie z pieniędzy dla obszarów miejskich i wiejskich. Przypominam, że nadanie statusu miasta Kobylnicy nie spowoduje żadnych utrudnień dla mieszkańców. Nie będą musieli wymieniać dokumentów w związku z tą zmianą.

1 września w Kobylnicy odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy. Są one spowodowane śmiercią dotychczasowego wójta Leszka Kulińskiego. W związku z nadaniem praw miejskich Kobylnicy od 1 stycznia zwycięski kandydat na wójta zostanie burmistrzem. Podczas piątkowej audycji Anna Gliniecka-Woś podkreśliła, że będzie ubiegała się o to stanowisko: - Bardzo lubię tę gminę i ich mieszkańców. Moim zadaniem jest rozwiązywanie ich problemów. Mam nadzieję, że nadal będzie mi to dane.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

Anna Gliniecka-Woś, zastępca wójta gminy Kobylnica