Rzecznik zachodniopomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską mówił o postępie prac na budowach dróg ekspresowych w regionie.

- Południowa nitka estakady wkrótce zostanie otwarta. Operację przeniesienia na nią ruchu zaplanowaliśmy na najbliższy wtorek. W godzinach wieczornych ruch powinien odbywać się już bez utrudnień na całej obwodnicy Koszalina - przekazał rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Gość „Studia Bałtyk” mówił też o zaawansowaniu prac na budowie trasy S6 z Sianowa do Słupska. - Na wielu fragmentach są już wykonywane warstwy bitumiczne. W drugiej połowie przyszłego roku trasa powinna zostać oddana do ruchu.

Mówiąc z kolei o postępie budowy odcinka ekspresowej „jedenastki” na odcinku Bobolice-Szczecinek, Mateusz Grzeszczuk przekazał, że zakończenie prac jest przewidziane na trzeci kwartał 2026 roku.

- W ciągu najbliższych dwóch lat wszystkie drogi ekspresowe we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego powinny być gotowe - powiedział.

Zapytany o budowę fragmentu S10 Szczecin-Piła, przekazał, że prace są podzielone na osiem odcinków, z czego dla sześciu GDDKiA podpisało już umowy z wykonawcami. - Dla dwóch fragmentów tj. Szczecin Kijewo-Zdunowo i Łowicz Wałecki-Piecnik, wykonawcy złożyli skargi na wyroki Krajowej Izby Odwoławczej. Jak tylko procedury zostaną zakończone, podpiszemy umowy na wykonanie tych dwóch odcinków.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zn

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Mateusz Grzeszczuk