Już w sobotę 3 lutego w Studiu im. Czesława Niemena wystąpi duet Sam & Bart. Dzień później zapraszamy na potańcówkę w rytmach granych przez Warszawską Orkiestrę Sentymentalną.

Sam & Bart to duet założony przez Janka Samołyka (songwriter z Wrocławia) i Szymona Bartkowiaka (członek zespołu The October Leaves). Koncertem tym kończą kilkudniową sesję w Radiu Koszalin, która zaowocuje debiutancką płytą. Jako pierwsza usłyszy ją publiczność zgromadzona w naszym studiu.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Usłyszymy wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga. Wykonania zachowują styl i ponadczasowy urok, jednocześnie dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Pamiętajcie, że na tej potańcówce preferowane są stroje i dodatki z epoki. Jak przystało na zabawę taneczną, w studiu nie będzie krzeseł.

Dwie pule wejściówek na obie imprezy zostały już wyczerpane.

ad/ar