fot. Anna Popławska
Świetlica znajduje się w kamienicy, w której mieszczą się mieszkania chronione dla bezdomnych matek z dziećmi.

Jak mówi Justyna Śmidecka z Fundacji „Zdążyć z miłością”, świetlica bardzo się przyda podopiecznym Fundacji:

- Na co dzień z Fundacją współpracuje wielu specjalistów, którzy pomagają wyprostować zawiłe ścieżki naszych mam. To miejsce będzie właśnie służyło takim spotkaniom. W ostatnim czasie aktywnie rozwijamy obszar pomagania osobom starszym. Liczymy na to, że w tej świetlicy będzie miejsce na spotkania z nimi.


Świetlica będzie także miejscem dla dzieci mieszkających z mamami w mieszkaniach chronionych. To dzieci ze szczególnymi potrzebami, podkreśla Dorota Klinkowska, wolontariuszka Fundacji:

- Często są pobudzone, krzykliwe albo wręcz przeciwnie zamknięte w sobie. Pracując z nimi, potrzeba więcej czasu, cierpliwości, uwagi i zabawy. Dzieci integrują się, uczą odpowiednich ról i nabywają konkretnych umiejętności. Bardzo mi się podoba to pomieszczenie, jest pełne dobrego ducha.

Remont poddasza, w którym mieści się świetlica, kosztował ponad 200 tysięcy złotych. Lokal przekazał Fundacji Zarząd Budynków Mieszkalnych. Remont udało się przeprowadzić dzięki wsparciu sponsorów i instytucji miejskich.

ap/ds

fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska