fot. Anna Popławska
Nagrody prezydenta Koszalina otrzymali wyróżniający się i odnoszący sukcesy edukacyjne nauczyciele oraz dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.

Wśród wyróżnionych znalazł się Jarosław Zdun, nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej numer 10. Podkreślił, że praca z młodzieżą daje mu dużo satysfakcji, ale jest też dużym wyzwaniem: - Kiedyś na przerwach młodzież częściej ze sobą rozmawiała, teraz głowy uczniów są pochylone nad smartfonami. Wyzwaniem jest złapanie z dziećmi kontaktu poprzez żarty, czasem wysłuchanie ich problemów. To my jesteśmy dla nich, a nie oni dla nas.

Agata Wolska, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 13 w Koszalinie podkreśliła, że po czasie nauki zdolnej nauczyciele i uczniowie potrzebują „normalności”: - Chcemy zwykłego dnia pracy, bez fajerwerków i niespodzianek, a także zakażeń koronawirusem.

Prezydent Piotr Jedliński zaznaczył, że podziękowania należą się wszystkim pracownikom koszalińskich szkół: - Mimo pandemii i przymusu przejścia na naukę zdalną, wyniki egzaminów w koszalińskich szkołach były niezłe. Udało nam się ten trudny okres przejść bez większych problemów. Dyskutujemy też o wprowadzeniu pomocy psychologicznej dla uczniów, bo rok nauki w trybie online pozostawił po sobie jakiś ślad.

W piątek Koszalinie wyróżniający się pedagodzy otrzymają odznaczenia państwowe i resortowe, przyznane m.in. przez ministra edukacji i nauki oraz zachodniopomorskiego kuratora oświaty.

ap/rz

Posłuchaj

Agata Wolska, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 13 w Koszalinie Jarosław Zdun, nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej numer 10 Piotr Jedliński, prezydent Koszalina