fot. Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Wysoki mandat otrzymała 28-letnia kobieta z powiatu kołobrzeskiego, która doprowadziła do kolizji, wioząc w tym czasie pięcioro pasażerów, w tym czworo dzieci. Kobieta została ukarana mandatami na łączną kwotę 5,6 tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło na obwodnicy Sławna. Wszystko zaczęło się od kolizji z hyundaiem, do której doprowadziła 28-latka, wymuszając pierwszeństwo przejazdu.

Gdy na miejsce dotarli policjanci z drogówki, okazało się, że kobieta przewoziła pięcioro pasażerów, w tym czworo dzieci, a troje z nich bez wymaganych fotelików. Ponadto podczas kontroli wyszło na jaw, że 28-latka w ogóle nie powinna siadać za kierownicę - posiadała dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, wydane przez Sąd Rejonowy w Koszalinie.

Funkcjonariusze ukarali kobietę mandatami na łączną kwotę 5,6 tys. złotych. Na jej konto trafiło także 48 punktów karnych. Wkrótce usłyszy zarzuty za przestępstwo polegające na niestosowaniu się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red.