źródło: FB Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska w ogólnym rankingu uczelni publicznych znalazła się w szóstej dziesiątce, otrzymując wysokie noty (27. miejsce) za innowacyjność. O sukcesie może mówić Uniwersytet Pomorski, który zajął pierwsze miejsce w kategorii uczelni pedagogicznych.

W ogólnej klasyfikacji publicznych szkół wyższych słupska uczelnia znalazła się w ósmej dziesiątce. Doceniono ją przede wszystkim za umiędzynarodowienie (19. miejsce).

Politechnika Koszalińska w kategorii uczelni technicznych uplasowała się na 17. pozycji.

Pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 zajął Uniwersytet Warszawski. Tuż za nim znalazł się Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim miejscu Politechnika Warszawska.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie jest najlepszą uczelnią niepubliczną, a Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta S. Wojciechowskiego i Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (ex aequo) najlepszymi publicznymi uczelniami zawodowymi.

Przygotowany już po raz 25. ranking to w rzeczywistości cztery zestawienia uwzględniających specyfikę poszczególnych uczelni: Ranking Uczelni Akademickich obejmujący wszystkie szkoły wyższe w kraju (z wyjątkiem uczelni artystycznych), które posiadają uprawnienia do nadawania co najmniej stopnia naukowego doktora; Ranking Uczelni Niepublicznych - obejmujący szkoły wyższe kształcące na poziomie co najmniej magisterskim; Ranking Publicznych Akademii Nauk Stosowanych i Publicznych Uczelni Zawodowych oraz Ranking Kierunków Studiów.