
Gościem Arkadiusza Wilmana w „Rozmowie dnia” był kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który m.in. skomentował kolejne prezydenckie weto i mówił, czy możliwe są przyspieszone wybory parlamentarne.
Poseł poproszony został m.in. o skomentowanie słów prezesa PiS sugerujących możliwość przyśpieszonych wyborów parlamentarnych. Czesław Hoc podkreślał, że wewnątrz obozu rządzącego dochodzi do „trzęsienia ziemi” i „niesnasek”, więc może „przyjdzie prędzej czas na zmianę władzy”.
Pytany o szukanie wśród ugrupowań politycznych ewentualnych koalicjantów, polityk PiS stwierdził: - My wciąż musimy robić swoje, prowadząc propolską, ale również proeuropejską politykę (…) i układać te kwestie w sposób bardzo racjonalny.
Komentując weto prezydenta do ustawy o pomocy Ukrainie, poseł podkreślał, że Polska nadal wspiera swojego sąsiada w walce z Rosją: - Nie wiedzę powodu, aby w sposób antagonistyczny odbierać tę decyzję, ale czas, słusznych w początkowym okresie, przywilejów już minął.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
aw/zas
Posłuchaj
„Rozmowa dnia”: Czesław Hoc- 00:00:00 | 00:00:00