fot. Mateusz Sienkiewicz/Poskie Radio Koszalin

W trakcie konferencji prasowej działacze powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości przedstawili listę inwestycji realizowanych w regionie dzięki rządowemu dofinansowaniu. Obok przedsięwzięć miejskich czy powiatowych wyróżnili budowę drogi S11 na odcinku Bobolice-Szczecinek.

Jak podkreślił Romuald Michel szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie szczecineckim, rok 2026 będzie datą końca wykluczenia komunikacyjnego Szczecinka: - Dzięki budowie odcinka, gdzie droga ekspresowa S11 połączy się z S6, mieszkańcy Szczecinka będą mogli dojechać do Koszalina, a stamtąd mamy już otwarte okno na Europę - wyjaśnił.

Wyliczając rządowe dofinansowanie lokalnych inwestycji, radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Rybak wypomniał burmistrzowi Szczecinka, że nie korzysta w pełni z różnych form wsparcia: - Mamy bardzo ważne trzy programy socjalne tj. Senior plus, Maluch plus i program centrów opiekuńczo-wychowawczych. Miasto Szczecinek o te programy w ogóle nie wystąpiło.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości podsumowali także wpływy z podatków do lokalnego budżetu. Jak zaznaczyli, mimo obniżenia stawek, wciąż notowany jest wzrost wpływów z podatków PIT i CIT.

ms/kp

Posłuchaj

Paweł Rybak, radny PiS Romuald Michel, szef PiS w powiecie szczecineckim