fot. pixabay.com

Wiele chodników już rano zostało odśnieżonych i posypanych piaskiem. Niestety opady śniegu sprawiają, że na powrót stają się niebezpieczne.

Obowiązek odśnieżania chodników ciąży na właścicielach i zarządcach posesji. Jego niedopełnienie może grozić mandatem lub grzywną. - Właściciel nieruchomości, która bezpośrednio graniczy z chodnikiem, ma obowiązek uprzątnięcia z niego, w części służącej do użytku publicznego, błota czy śniegu. Niedopełnienie tego obowiązku podlega karze grzywny w wysokości 100 złotych - poinformował Piotr Simiński, komendant straży miejskiej w Koszalinie.

Oprócz mandatu od straży miejskiej, w przypadku nieodśnieżonego chodnika, możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli ktoś ulegnie wypadkowi przed naszą posesją. - Jeżeli na odcinku chodnika przy naszej posesji dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, właściciel nieruchomości zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej i finansowej - dodał kom. Simiński.

Straż miejska przypomina też, że jedynym wyjątkiem są chodniki, przy których znajdują się płatne miejsca parkingowe. Takie chodniki są odśnieżane przez służby miejskie.

kch/lp

Posłuchaj

Piotr Simiński cz.2 Piotr Simiński cz.1 mieszkańcy Koszalina