fot. facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

W Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta we wtorek odbyła się trzecia edycja Gali Wolontariatu. W czasie uroczystości kołobrzeski magistrat uhonorował zasłużonych działaczy społecznych.

Statuetki Mariany wręczono w 3 kategoriach. Indywidualna nagroda powędrowała do Izabelli Stefanowicz ze Stowarzyszenia Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu. - W każdym widzę człowieka i jego potrzeby. Moim zdaniem kwestie materialne nie są najważniejsze, a wysłuchanie drugiej osoby - zaznaczyła laureatka Izabella Stefanowicz.

Grand Prix gali zdobyli wolontariusze z kołobrzeskiego oddziału PCK, którzy zostali wyróżnieni w kategorii organizacji pozarządowej. - Nie liczymy na żadne nagrody i wyróżnienia, jednak bardzo cieszy nas taka forma docenienia. Człowiek i jego potrzeby są dla nas najważniejsze, codziennie staramy się nieść pomoc - zaznaczyła Joanna Libera, członek Zarządu Oddziału rejonowego PCK w Kołobrzegu.

W kategorii grupowej zwyciężyli wolontariusze z hospicjum w Kołobrzegu, działający przy Stowarzyszeniu Victoria dla osób z chorobą nowotworową.

Galę Wolontariatu w Kołobrzegu zorganizowano po raz trzeci.

ma/mt

Posłuchaj

Joanna Libera Izabella Stefanowicz