W sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyła się XV Gala Jubileuszu Złotych Godów. W tegorocznej uroczystości uczestniczyły 22 pary małżeńskie obchodzące wyjątkowe rocznice wspólnego życia - kamienne, złote, szmaragdowe i diamentowe gody.
W sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyła się XV Gala Jubileuszu Złotych Godów. W tegorocznej uroczystości uczestniczyły 22 pary małżeńskie obchodzące wyjątkowe rocznice wspólnego życia - kamienne, złote, szmaragdowe i diamentowe gody.
Wśród jubilatów znaleźli się Anna i Marek Jagusiak, którzy są małżeństwem od 52 lat. Jak podkreślali, nie istnieje jedna recepta na trwały i szczęśliwy związek.
- Nie ma żadnego sekretu. W życiu raz jest lepiej, raz gorzej. Najważniejsze są wzajemna tolerancja, miłość i cierpliwość. Każdy musi wypracować swój sposób na wspólne życie - mówili jubilaci.
Podczas gali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj. Podziękował jubilatom za wieloletnią wierność, wzajemny szacunek oraz przykład, jaki dają kolejnym pokoleniom.
- Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla swoich rodzin, ale również dla całego społeczeństwa. Młodzi ludzie, którzy rozpoczynają wspólne życie, patrząc na Was, widzą, że trwałe małżeństwo jest możliwe. Życzę Wam, abyście nadal byli dla siebie przede wszystkim przyjaciółmi - mówił prezydent Koszalina.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny Zespołu Bałtyk. Gala Złotych Godów odbyła się w Koszalinie już po raz piętnasty i była okazją do uhonorowania par, które od wielu lat budują swoje małżeństwa na wzajemnym szacunku, zaufaniu i oddaniu.
Katarzyna Chybowska/aś