fot. Mateusz Iżakowski/SPWSZ w Szczecinie
Szpital Specjalistyczny w Pile zamknął tymczasowo Oddział Medycyny Paliatywnej, a na dwóch innych oddziałach - chirurgicznym i nefrologii - zostały wstrzymane planowe przyjęcia.

Wszystko przez kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Stwierdzono je u pacjentów i personelu oddziału paliatywnego. Chorzy zostali przetransportowani do szpitala w Czarnkowie, a personel trafił na kwarantannę.
Szpital czeka jeszcze na wyniki testów pacjentów i personelu oddziału chirurgicznego z pododdziałami chirurgii onkologicznej i chirurgii naczyniowej oraz oddziału nefrologii. Do czasu ich otrzymania wstrzymano planowe przyjęcia na te oddziały.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono też u dwóch duchownych z parafii pw. św. Antoniego w Pile. Sanepid apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych 10 października o 9:00, 11 października o 10:00, 13:00 i 19:00 oraz przystąpili do spowiedzi 10 października o 18.00, 11 października o 10.00 i 13.00 w tym kościele o pilny kontakt.

W powiecie pilskim zakażonych koronawirusem jest obecnie 139 osób. Od początku pandemii stwierdzono tu w sumie 288 przypadków zakażenia.

pg/rz