fot. prk24.pl
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był we wtorek gościem porannego „Studia Bałtyk”, uważa, że Rafał Trzaskowski „zrejterował” do Leszna zamiast stawić się w Końskich.

- Jak każdy obywatel żałuję, że nie doszło do debaty między kandydatami na urząd prezydenta. Myślę, że Polacy chcieliby skonfrontować ich wizje prezydentury. Jeżeli jednak w 2016 roku pan Grzegorz Schetyna mówi, że wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie, to więc Końskie były tym miejscem, w którym mieli spotkać się kandydaci. To było ustalone już w 2016 roku. Cykorem i dublerem jest więc pan Rafał Trzaskowski, dlatego że miejsce było ustalone jakby z góry, a on rejteruje do Leszna, skądinąd pięknego miasta - stwierdził Czesław Hoc.

Anna Popławska poprosiła także polityka, który jest lekarzem i wiceszefem sejmowej komisji zdrowia, o komentarz do wczorajszej wypowiedzi Andrzeja Dudy, który stwierdził, że szczepionka na koronawirusa powinna być dobrowolna, a on sam nie szczepi się np. na grypę. - Są szczepienia obowiązkowe i są szczepienia zalecane, ale dobrowolne, np. przeciw grypie. Wszyscy teraz czekamy na szczepionkę na koronawirusa, ale nie wyobrażam sobie, żeby WHO zaleciła nagle obowiązkowe szczepienia na całym świecie. I prezydent właśnie powiedział to, że w jego opinii szczepionka nie powinna być obowiązkowa. Wcześniej też mówił, że powinna być przebadana i bezpieczna.

Poseł odniósł się także m.in. do: aktualnych sondaży wyborczych, propozycji wprowadzenia do konstytucji zapisu o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, oraz do walki kandydatów na urząd prezydenta na ostatniej prostej kampanii wyborczej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Czesławem Hocem