fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
Polityka, by miała jakikolwiek sens, musi być oparta na realizacji zobowiązań, nie na tym, że pan Trzaskowski przejmuje teraz dzień po dniu wszystkie postulaty Andrzeja Dudy. Tylko po co nam w takim razie podróbka, skoro mamy oryginał znakomitego programu – mówił w Koszalinie premier Mateusz Morawiecki.

Premier przekonywał do głosowania w II turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę. - Polityka, by miała jakikolwiek sens, musi być oparta na realizacji zobowiązań. Nie na tym, że pan Trzaskowski przejmuje teraz dzień po dniu wszystkie postulaty Andrzeja Dudy. Tylko po co nam w takim razie podróbka, skoro mamy oryginał znakomitego programu – mówił Morawiecki. - Drodzy mieszkańcy Koszalina, oprzyjcie swoje myśli, swoje wybory o fakty, nie o mistyfikację, kuglarstwo, oszustwa pana Trzaskowskiego, który rano zapomina, kim był wczoraj, a wieczorem nie poznaje samego siebie w lustrze – dodał.

Szef rządu przekonywał, że prezydentura Andrzeja Dudy to czas skutecznych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju całego kraju. Jak powiedział, dowodem na to są między innymi inwestycje drogowe w regionie: - Przez ostatnie 18 miesięcy do Koszalina i powiatu koszalińskiego wpłynęło 40 milionów złotych na remont dróg powiatowych i gminnych. Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego znaleźliśmy finansowanie na drogi S6 i S11.

Premier Morawiecki podkreślił, że prezydent Andrzej Duda to gwarant realizacji polityki "solidarności": - Chcę to wyraźnie powiedzieć - nasz prezydent Andrzej Duda jest jedynym gwarantem realizacji polityki solidarności, dla ludzi pracy, dla rolników, dla wszystkich Polaków.

Do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcali dziś w Koszalinie także parlamentarzyści z regionu. Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji i poseł PiS z Koszalina podkreślił, że nadchodzące wybory prezydenckie są wyjątkowo ważne: - Kontynuacja naszych działań nie będzie możliwa, jeżeli prezydentem nie będzie pan prezydent Andrzej Duda. Dlatego tak ważne są te wybory. One są ważniejsze niż wszystkie dotychczasowe, bo w nich zapadnie decyzja, w którym kierunku będzie Polska szła. A ważne by szła w kierunku wytyczonym przez ostatnich 5 lat.

W Koszalinie na spotkanie z Morawieckim przyszli zarówno zwolennicy Dudy, jak i Trzaskowskiego. Ci pierwsi skandowali "zwyciężymy", "Andrzej Duda", ci drudzy: "mamy dość", "wolne sądy" oraz "Andrzej Duda to się nie uda".


ap/PAP/ar

Posłuchaj

Mateusz Morawiecki o skuteczności polityki jego rządu oraz Andrzeja Dudy
Mateusz Morawiecki o kandydaturze Andrzeja Dudy
Paweł Szefernaker o znaczeniu wyborów