fot. Anna Popławska
Mieszkańcy miasta i powiatu chcą walczyć o przyszłość sławieńskiej lecznicy.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin jedna z jego inicjatorek Agnieszka Bukowska, komitet będzie kontrolował działania starostwa powiatowego w sprawie szpitala:- Mam nadzieję, że starostwo podejmie odpowiednie kroki w celu ratowania szpitala. Chcemy sprawować społeczną kontrolę nad działalnością starostwa, tak, żeby szpital funkcjonował i niósł pomoc mieszkańcom powiatu. Będziemy organizować akcje protestacyjne.

W pierwszym posiedzeniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców. Ich zdaniem taka inicjatywa jest potrzebna:- Liczymy, że komitet społeczny będzie pokazywał wolę mieszkańców, żeby szpital istniał. Najważniejsze to pokazać władzy, że patrzymy im na ręce i nie będą decydować za nas.

Dyskusja o przyszłości Szpitala Powiatowego w Sławnie trwa od kilku miesięcy. Mieszkańcy sprzeciwiają się pomysłowi połączenia lecznicy ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie. To jeden ze scenariuszy branych pod uwagę przez specjalny zespół powołany przez marszałka województwa. Zespół ma określić, jaka formuła działalności będzie dla sławieńskiej lecznicy najlepsza. Pozostałe rozważane opcje to przejęcie sławieńskiego szpitala przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski lub dalsze funkcjonowanie lecznicy pod zarządem powiatu.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w posiedzeniu Społecznego Komitetu Obrony Szpitala zapowiedzieli, że pojawią się na najbliższej sesji rady powiatu w Sławnie, którą zaplanowano na 19 grudnia.

ap/kk

Posłuchaj

Mieszkańcy
Agnieszka Bukowska