fot. Przemysław Grabiński
Wacław M., któremu prokuratura postawiła zarzuty zadłużenia gminy w parabankach, chce za pośrednictwem sądu odzyskać pieniądze, które przestał otrzymywać po tym, jak rządowy komisarz odebrał mu dodatki do pensji.

Były wójt pomimo zawieszenia i prokuratorskich zarzutów - zgodnie z prawem - nadal otrzymuje wynagrodzenie. Tyle że bez dodatków. Teraz domaga się prawie 30 tysięcy złotych z tytułu ich niewypłacania.

- Spór dotyczy wynagrodzenia zawieszonego wójta gminy Ostrowice. Wcześniej do jego pensji wliczał się też dodatek funkcyjny oraz dodatek za wysługę lat. Teraz nie są one składnikami pensji i tego dotyczy pozew złożony przez pana Wacława M. - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin komisarz rządowy Ostrowic Marek Kukie.

Zaistniałą sytuacją jest oburzony Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski:

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby osoba, która sprawując urząd przez 20 lat doprowadziła w sposób bezprawny do zadłużenia gminy na 42 mln złotych, miałaby jeszcze otrzymać jakieś odszkodowanie. To przykre i oburzające - stwierdził Krzysztof Kozłowski.

Oburzenia nie kryją też mieszkańcy gminy Ostrowice:

- Zrobił długi. Ma płacone, mimo że nie jest już wójtem i on jeszcze domaga się więcej pieniędzy? To jest śmieszne - powiedziała nam jedna z mieszkanek.

Wyrok w tej sprawie Sąd Pracy w Białogardzie ma ogłosić w najbliższy piątek. Przypomnijmy, dług Ostrowic to już ponad 42 miliony złotych. Wszystko wskazuje na to, że gmina zostanie wcielona w granice Drawska Pomorskiego. W Drawsku i Ostrowicach trwają konsultacje w tej sprawie.

pg/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski
oburzenia nie kryją mieszkańcy gminy Ostrowice
Marek Kukie, komisarz rządowy Ostrowic