Blisko 800 porcji marihuany, 200 porcji kokainy oraz morfina - takie ilości narkotyków znaleźli koszalińscy policjanci w jednym z mieszkań na terenie powiatu koszalińskiego. W sprawie zatrzymano 48-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty.
Z ustaleń śledczych wynika, że działania były prowadzone od dłuższego czasu. Funkcjonariusze zbierali informacje dotyczące możliwej dystrybucji narkotyków, co ostatecznie doprowadziło ich do podejrzanego. Do zatrzymania doszło podczas zaplanowanej akcji.
Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 48-latka ujawniono znaczne ilości środków odurzających. Zabezpieczone substancje zostaną teraz dokładnie przebadane. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Śledczy postawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. O dalszym losie 48-latka zdecyduje sąd – grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.
Sprawa pokazuje, że problem narkotyków w regionie nadal jest aktualny. Policja zapowiada kolejne działania, jednak skala zabezpieczonych substancji może wskazywać, że rynek nielegalnych używek wciąż ma się dobrze.
KMP w Koszalinie/aś