Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Koszalinie od ponad 40 lat kruszy bariery, udowadniając, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w budowaniu przyjaźni i podejmowaniu pracy. W związku z zaangażowaniem się w sprawy dotyczące niepełnosprawności, od prawie dwóch dekad organizowane jest wydarzenie pod hasłem: Zazieleń się z godnością.
W tegorocznym przedsięwzięciu punktem kulminacyjnym obchodów będzie dzień 28 maja 2026 r., podczas którego zostało zaplanowano, m.in.:
- Zielony Marsz Godności - przemarsz ulicami na Rynek Staromiejski.
- Symboliczne przejęcie kluczy do bram Miasta – przez podopiecznych PSONI i ucznia szkoły specjalnej.
- Wstążka Mocy - happening/zielone wstążki, które ozdobią Ratusz.
- Green Flash Mob - taniec integracyjny.
- Strefa Integracji - stoiska z lokalnymi placówkami terapeutycznymi i tzw.zielony poczęstunek.
Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie.