
W spotkaniu w Galerii Amfiteatr brał udział m.in. prezydent Koszalina Tomasza Sobieraj oraz przedstawiciele koszalińskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych.
Spotkanie było okazją do przedstawienia swoich propozycji, ale też opowiedzenia o problemach, z jakimi boryka się Śródmieście: - Chciałbym, aby koszaliński rynek był bogaty w zieleń. W mieście także brakuje galerii sztuki specjalizującej się w instalacjach i rzeźbach - zaznaczył jeden z uczestników.
Ważnym tematem spotkania były także inwestycje w centrum. W tej chwili trwa przebudowa ul. Zwycięstwa, kolejnego fragmentu od ul. Andersa do ul. Grodzkiej.
Prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj zapewnił w czasie spotkania, że ulica Zwycięstwa nie będzie na razie zamykana: - Jeżeli dostaniemy dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego to oczywiście przystąpimy do dalszych prac w stronę ulicy Szczecińskiej. Na razie jednak nie zamykamy ul. Zwycięstwa. Uspokajamy ruch i tworzymy miejsce bardziej przyjazne dla mieszkańców, aby chcieli tam spędzać czas.
Tomasz Sobieraj poinformował też, że w czasie najbliższych dni zostaną zatrudnieni doradcy do spraw zieleni oraz architektury. Tak, aby wszystkie zadania związane z centrum były jednolite.
kc/mt
Posłuchaj
uczestnicy spotkania- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00